CSM Paşcani – ACS Şomuz Fălticeni 0 – 6

CSM Paşcani – Şomuz Fălticeni    0-6Florin Negură (3), Andrei Mateiciuc (30, 51), Christ Afalna (35), Ciprian Plăcintă (65), Eduard Julei (71) Etapa a 12 a , a ligii III a a adus fata in fata pe terenul celor din Pascani pe echipa locala si echipa ACS SOIMUZ Falticeni. Meciul a inceput sub dominarea oaspetilor care a inscris prin FLORIN Negru in minutul 3. Iar pana la pauza a urmat calvarul, oaspetii au mai inscris de doua ori prin Andrei Mateiciuc (30) și prin Christ Afalna (35). In partea a doua a, meciul a ramas in aceeasi atmosfera oaspetii au mai… Citeşte în continuare

Rugby -stele pășcănence pe locul a IVa

Duminica 3 noiembrie s-a disputat ultima etapa din cadrul campionatului de Rugby in 7 feminin. CSM Pascani a deplasat lotul de junioare care din pacate la ultimul turneu a scos doar o remiza cu colegele lor de la CSS Unirea Iasi. Celelalte scoruri au fost urmatoare: ASR Ariesul Turda – CSM Pascani 27 – 7 CSM Pascani – CSS Unirea Iasi 0 – 0 Poli Iasi – CSM Pascani 5 – 0 CSM Pascani – CS Agronomia 0 – 15 Dupa aceste rezultate la ultima etapa – turneu, clasamentul genereal la junioare arata astfel : Politehnica Iasi ASR Ariesul Turda… Citeşte în continuare

CSM II Pascani câștigă în deplasare

Duminică 03 noiembrie 2019 CSM Pașcani s-a deplasat la Muncel în vederea disputatii meciului din etapa a XII a din campionatul judetean de Fotbal. Meciul a inceput cu dominarea gazdelor iar la pauza Viitorul Muncel conducea cu scorul de 1 – 0. După o pauza de apa proaspata pascanenii isi revin si castiga partiga cu scorul de 2 la 1. Dupa aceasta etapa CSM II Pascani se clasaza pe locul 12 din 15 echipe. Clasamentul grupei se poate vedea aici Distribuie…FacebookTwitter Citeşte în continuare

U13 AU CÂȘTIGAT ÎN DEPLASARE

Progresul Iași 0 – 4 C.S.M. Pașcani Sambată 02 noiembrie s-a disputat din etapa a X a campionatului judetean de fotbal U13. CSM Pașcani s-a deplasat la Iași unde a întalnit echipa Progesul Iași. Meciul a fost câștigat categoric de formația pășcăneană cu scorul de 4 la 0. Mentionam că echipa noastră se clasează pe locul 7 din 11 echipe. Următoarea etapa echipa CSM Pașcani va primi vizita celor de la AS TUTORA pe data de 9 NOIEMBRIE 2019 . Distribuie…FacebookTwitter Citeşte în continuare

Magura 2012 Bacau 4 – 0 CSM Paşcani

Duminica 3 noiembrie 2019 s-a disputat la Bacau etapa a IV a din campionatul national a ligii a III a de fotbal feminin. CSM Pașcani s-a deplasat laBacău pentru a disputa meciul Măgura 2012. Meciul a fost câștigat de băcăuance cu scorul de 4 la 0. Antrenorul pășcănean Marian Ivan a folosit următoare formulă de joc : Grigoraș Ioana – Puscasu loana, Ciobanu Iustina, Lisman Claudia, Gabor Iustina – Pandele Mădălina,Darea Alina, Bocan, Năcuț Silvia- Nistoreasa Raluca, Larger Iustina. După pauză au mai jucat Harhas Denisa, Ferentz Nicoleta, Asandei Georgiana, Onofrei Nicoleta. Următoarea etapă va fi in deplasare impotriva celor… Citeşte în continuare

LIGA A III A CSM BACAU – CSM PASCANI 2 – 0

CSM Bacău – CSM Paşcani     2-0Florin Nicodim (46), Alin Mocanu (85) Vineri 01 noiembrie 2019 s-a disputat meciul dintre CSM Bacau și echipa noastra CSM Pascani. Acest meci a contat pentru etapa a XIa din campionatul ligii a IIIa seria I. Pașcanenii au pierdut meciul in repriza a doua. Golurile au fost marcate de Florin Nicodim in minutul 46 iar scorul final este stabilit de Alin Mocanu in minutul 85. Astfel echipa pascaneana pierde cu scorul de 2 la 0 CSM Paşcani :12 Popa Ionuţ, 2 Tibucanu Dragoş, 4 Zaharia Paraschiv, 6 Apostol Lucian, 16 Puşcaşu Daniel, 17 Ilioaia Gabriel,… Citeşte în continuare

CSM Pascani victorie la juniorii B1

CSM PASCANI – SPORTING IASI 2004 scor 3 – 0 marcatori : Controloru Rares, Amarii Robert si Babata Gabriel Astazi , 3 noiembrie 2019 s-a disputat ultima etapa din cadrul turului campionatului national de juniori B1 – U 17, faza judeteana. Echipa CSM Pascani , condusa de antrenor-prof.Damian Catalin a reusit sa invinga formatia Sporting Iasi 2004 cu scorul de 3-0 , obtinand astfel a 5-a victorie in campionat.Cu un parcurs bun , echipa CSM Pascani incheie turul pe locul al 3-lea cu 5 victorii, 1 egal si o infrangere , diferentadin clasament fata de locul al 2 lea facand-o… Citeşte în continuare

CSM Paşcani – CN Nicu Gane 0-0

Ieri 31.10.2019 s-a disputat meciul dintre CSM Pascani și CN Nicu Gane Fălticeni. Acest meci a contat etapa a IV a din grupa a doua a campionatului National de junioare U15. Meciul a fost unul bun desfasurat de pășcănence, chiar dacă pe teren propriu a întalnit liderul grupei CN Nicu Gane Fălticeni. Meciul s-a terminat nedecis 0 la 0. Antrenorul pășcănean Marian Ivan a inceput meciul în urmatoarea formulă : Grigoraș Ioana – Lăcustă Danuta, Pandele Mădălina, Bocan Oana, Cozma Adnana – Năcuț Silvia, Nistoreasa Raluca, Tanasă Daria, Harhas Denisa – Alexa Roxana, Rău Raluca. Au mai jucat : Ferentz… Citeşte în continuare

JUNIORII B1 au câştigat cu scorul de 3 la 2

Duminică 27 octombrie 2019 după amiază s-a disputat meciul de juniori intre CSM Pascani şi STEAUA MAGIC Iaşi. Meciul a contat pentru etapa a V a a campionatului de juniori judetean. GOlurile noastre au fost macate de catre : Istrate Adelin, Babătă Gabriel Antrenorul păşcănean Damian Catalin a folosit urmatorul 11: CSM Paşcani : GRIGORAS SEBASTIAN, POPESCU CONSTANTIN, CONTROLORU RARES, BODEA MARIAN, AMARII ROBERT,PAIU COSMIN, ISTRATE ADELIN, UNGUREANU GABRIEL, UNGUREANU PAUL, PINTILIE LUCA, BABĂTĂ ANDREI, BABĂTĂ GABRIEL. REZERVE : BESLEAGA ROBERT, BABĂTĂ GABRIEL,SNAIDER ALEXANDRU, TODICĂ IULIAN, MARCU MATEI Distribuie…FacebookTwitter Citeşte în continuare

CSM Paşcani – ACS Hușana Huși 1 – 4 LIGA a III a

Lucian Apostol (61) / Sergiu Ruja (24), Cătălin Solomon (44), Sergiu Gîrdea (49), Bogdan Miron (54 – penalty) Sambata 26 octombrie 2019 s-a disputat meciul de fotbal dintre CSM Pascani şi ACS Huşan Huşi. Acest meci a contat pentru etapa a Xa din campionatul ligii a III a seria I. Antrenorul păşcănean Romică Văcaru a folosit următorul 11 : CSM Paşcani :12 Popa Ionuţ, 2 Tibucanu Dragoş, 4 Zaharia Paraschiv, 6 Apostol Lucian, 16 Puşcaşu Daniel, 17 Ilioaia Gabriel, 11 Văcaru Bogdan, 10 Iftimie Denis, 19 Agache Laurenţiu, 21 Târnovanu Ioan, 9 Todiresei Teodor. Rezerve : 1 Balaşa Bogdan, 20… Citeşte în continuare